قوانین و مقررات :

ضمن تشکر از انتخاب فروشگاه اینترنتی پیشرو آوران ، از آنجا که استفاده از این سایت به هر شکل به معنای قبول شرایط مندرج در بخش قوانین اتما است، تقاضا می شود آن را به دقت مطالعه فرمایید.

 

تعاریف

 فروشگاه: فروشگاه اینترنتی پیشرو آوران
 سایت: وب سایت فروشگاه اینترنتی اتما به آدرس www.pishroavaran.ir
 محتوای سایت: شامل قیمت، متن، عکس، فیلم و مشخصات فنی محصولات یا کلیه مقالات و اخبار درج شده در سایت می باشد.
 کاربر: هر فردی که از طریق اینترنت وارد سایت شده باشد، کاربر تلقی می شود.
 عضو: کاربری که به عضویت اولیه یا کامل سایت درآمده باشد، عضو تلقی می شود.
 مشتری: کاربر یا عضوی که از سایت خرید می نماید.
 سفارش: کالا یا کالاهایی که مشتری انتخاب و قصد خرید آنها را اعلام می نماید.

 

ایجاب و قبول سفارش:

مشابه محیط فیزیکی، در محیط الکترونیکی نیز هر گونه داد و ستدی که انجام می گیرد، نشان دهنده وقوع یک عقد یا قرارداد می باشد. عقد یا قرارداد مطابق ماده ۱۸۳ قانون مدنی عبارتست از اینکه ” یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد بر امری نمایند و مورد قبول آنها باشد ” ؛ بر همین اساس قرارداد آنلاین نیز قراردادی است که از طریق “داده پیام” منعقد می گردد.

ایجاب، پیشنهاد انجام یک معامله به شخص دیگر است بطوریکه اگر پیشنهاد مزبور مورد قبول واقع گردد، عقد منعقد می گردد. قبول نیز عبارتست از اعلام رضایت به ایجاب ابزار شده برای انعقاد قرارداد. بنابراین هنگامی که ایجاب و قبول از طریق داده پیام انجام گیرد، یک قرارداد آنلاین منعقد شده است، لذا هنگامیکه مشتری سفارش خود را نهایی می نماید در واقع قرارداد منعقد شده است و ملزم به پرداخت وجه آن می باشد. توجه نمایید که صرف ایجاب برای ایجاب کننده تعهدی بوجود نمی آورد و وی می تواند ضمن ایجاب، مدت زمانی که در آن پیشنهاد پابرجاست یا سایر شروط را مشخص نماید.

ثبت هر گونه سفارش به منزله آگاهی و قبول قوانین سایت بوده و لذا مشتری موظف است قبل از هر گونه ثبت سفارش این قوانین را به دقت مطالعه و در صورتیکه با آنها موافق است، سفارش خود را ثبت نماید.

در صورتی که کالا از طرف شرکت تامین کننده موجود نباشد شرکت در قبال سفارش ثبت شده تعهدی ندارد و مبلغ خرید ظرف ۲ الی ۳ روز کاری عودت خواهد شد.

کاربران برای خرید از سایت باید دارای سن قانونی (۱۸ سال تمام) بوده یا از طریق والدین یا قیم قانونی خود اقدام به خرید از سایت نمایند.

 

مراحل ثبت سفارش و خرید  :

ثبت سفارش نیاز به عضویت دارد
کاربران و مشتریان محترم برای مشاهده، دریافت اطلاعات نیازی به ثبت نام ندارند ولی برای ثبت سفارش ملزم به ثبت نام در سایت می باشند. اما در صورت ثبت نام، علاوه بر آنکه در خریدهای بعدی مجبور به وارد کردن اطلاعات خود نمی باشند، می توانند از مزایای عضویت در سایت از جمله آگاهی از آخرین اخبار و اطلاعات و پیشنهادهای خرید خوب بهره مند شوند.

با ثبت این اطلاعات، کاربران و مشتریان ضمن اطمینان از محفوظ بودن اطلاعات خود نزد فروشگاه، به فروشگاه اختیار می دهند تا از این اطلاعات جهت برقراری ارتباط استفاده نماید.

توجه: مشتریان در هنگام ثبت سفارش باید سعی کنند اطلاعات خود را با دقت و به درستی وارد سایت نمایند، در غیراینصورت مسئولیت بروز هر گونه مشکل و ضرر و زیان احتمالی بر عهده ایشان می باشد.

 

ابطال شدن سفارش نقدی :

در صورتی که سفارش نقدی از طرف کاربر ثبت گردد، تا ۲ ساعت مهلت تکمیل خرید را دارد.بعد از ۲ ساعت سفارش به صورت خودکار ابطال میگردد و فروشگاه هیچگونه مسئولیتی نسبت به تغییر قیمت یا ناموجود شدن کالا نخواهد داشت.

 

گارانتی :

کالاهایی که دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند دارای در محل شرکت تست شده ( در زمان تحویل کالا ) می باشند و خریدار میتواند تحویل بگیرد و مسئولیت خرابی بعد از ارسال توسط مامور پست یا … با فروشنده نمیباشد. در رابطه با کالاهای دارای گارانتی های شرکتی ، خدمات پس از فروش و گارانتی کالا تماما بعهده شرکت گارانتی کننده می باشد و تعهدی شامل فروشگاه پیشرو آوران نمی باشد.

 

عودت وجه در صورت کنسل شدن سفارش :

با توجه به حجم بالای ثبت سفارشات در صورت انصراف از خرید یا ابطال خرید مبالغ واریزی مشتریان طی ۷ الی ۱۰ روز کاری به حساب مشتریان عودت می گردد.

 

امکان خطا در قیمت های سایت :

فروشگاه همواره سعی می نماید که قیمتهای کالاها را به درستی و با حداقل خطا در سایت وارد نماید. اما از آنجائیکه این قیمتها توسط کارشناسان و اپراتورها وارد سایت می گردند، همواره امکان خطای انسانی در ورود اطلاعات وجود خواهد داشت. لذا در مواقعی که این قیمتها به اشتباه وارد سایت شده باشند هیچگونه تعهدی برای فروشگاه برای فروش کالا به همان قیمت اشتباه ایجاد نخواهد نمود.

در این موارد حتی چنانچه بر اساس قیمت اشتباه، کالا برای مشتری فاکتور و ارسال گردد، مشتری موظف است در صورتیکه کالا را از بسته بندی خارج نکرده باشد یا آن را عودت نماید و یا ما به التفاوت وجه را واریز نماید و در صورتیکه کالا را از بسته بندی خارج کرده باشد، موظف است ما به التفاوت وجه را به حساب فروشگاه واریز نماید. مشتری با قبول قوانین سایت حق هر گونه اعتراض در این موارد را از خود سلب می نماید.

 

هزینه ارسال :

هزینه ارسال کالاهای توسط مراجع پستی و به عهده خریدار میباشد.

 

محتوای سایت :

فروشگاه حداکثر تلاش خود را برای درج اطلاعات صحیح (از جمله قیمت، اطلاعات فنی، عکس کالاها و مقالات) به کار می گیرد، با این حال درست بودن تمامی مطالب و بدون نقص بودن محتوای اطلاعات خود را تضمین نمی نماید.

فروشگاه در راستای افزایش آگاهی و اطلاع رسانی به کاربران سایت، نسبت به تهیه محتوای لازم اقدام نموده است. این اطلاعات توسط گروه تخصصی سایت و از منابع معتبر و با دقت در اعتبار آنها تهیه شده و به صورت مستمر از جهت درست و به روز بودن بازبینی می گردند. با این حال فروشگاه اینترنتی پیشرو آوران هیچ گونه مسئولیتی را در قبال محتوای این مطالب، اشکالات غیرعمدی و ایرادات نگارشی آن نمی پذیرد.

فروشگاه خود را مجاز می داند در هر زمان نسبت به تغییر محتوا و اطلاعات سایت و محصولات اقدام نماید.

درصورتیکه کاربران محتوایی برای سایت ارسال نمایند، فروشگاه این حق را خواهد داشت تا نسبت به استفاده، تغییر، تصحیح و انتشار یا عدم انتشار آن تصمیم گیری و اقدام نماید. با این حال مسئولیت صحت و درستی مطالب تماماٌ به عهده فرستنده می باشد.

 

 اطلاعات مربوط به رویه بازگردانی کالا :

بدون شک یکی از بهترین سرمایه های هر کسب و کاری اعتماد مشتریان می باشد از اینرو این فروشگاه بر خود لازم می داند تا هموراره در جهت اعتلای اطمینان مشتریان و کاربران عزیز تلاش نماید. فروشگاه اینترنتی پیشرو آوران از لحظه ثبت سفارش تا دریافت آن و همچنین بعد از آن در کنار شما خواهد بود. هرچند پس ثبت سفارش کالای ارسالی توسط واحد فروش بررسی می گردد ولی ممکن است به دلیل بروز خطاهای سیستمی و یا انسالی در کالای ارسالی برای شما اشتباهی صورت گیرد. مطمئنا ما در کنار شما خواهد بود تا بتوانید کالای خود را مرجوع ساخته و یا با کالای دیگری تعویض نمایید.

 

در صورتی که کالای خریداری شده با اطلاعات وب سایت مغایر است :

اگر کالایی را که دریافت نموده اید با اطلاعاتی که ما در این پایگاه از آن کالا منتشر کرده ایم متفاوت است و یا بسته دریافتی دارای کسری می باشد بایستی  مراتب را سریعا از طریق شماره تماس 09124092143 -02188309514 در ساعات اداری با کارکنان واحد امور مشترکین در میان بگذارید.

تصاویر موجود از محصولات بر روی فروشگاه تنها جهت کمک به خرید مشتری بوده و نمی توان با استناد به آنها اعلام مغایرت نمود،تنها ملاک مغایرت برای ما مشخصات اعلام شده برای هر محصول است مانند رنگ،اندازه،طرح و….

توجه داشته باشید جهت مرجوع ساختن کالاهای دارای مغایرت بایستی کالا در همان بسته بندی که ارسال شده است قرار داده شود و به آدرس فروشگاه ارسال شود.هرگونه ایجاد خراش و یا نوشتن آدرس و… روی بسته بندی اصلی کالا خریداری شده مانع برخوداری از گارانتی بازگشت محصول می گردد.

لازم به ذکر است همراه کالا مرجوع شده بایستی اصل فاکتور فروش را نیز در بسته بندی قرار داده و ارسال نمایید.

 

در صورتی که کالای خریداری شده دارای ایراد فیزیکی و ظاهری است :

در نظر داشته باشید که تمامی محصولات قبل از خروج از انبار و ارسال به مشتری برسی شده و با سلامت کامل ارسال میگردد ولی در صورتی که قصوری پیش آید این حق به مشتری داده میشود که کالا را به همان صورت که تحویل گرفته به ادرس انبار فروشگاه ارسال نماید.

 

شرایط بازگشت وجه :

در صورتی که کالای خریداری شده به دلیل مغایرت، کسری و یا ایرادات ظاهری و فیزیکی مرجوع گردد، پس از بررسی و تائید کارشناسان هزینه ارسال کالا به دفتر شرکت (یا دفتر فروشنده) بر عهده فروشگاه اینترنتی پیشرو آوران  (یا فروشنده) خواهد بود.اگر به هر دلیل مغایرت، کسری و ایرادات اعلام شده توسط مشتری توسط کارشناس ما تائید نگردد هزینه ارسال برعهده مشتری خواهد بود.

پس از تائید کارشناس، از فروشگاه اینترنتی پیشرو آوران با شما تماس گرفته می شود تا اطلاعات بانکی لازم جهت بازگرداندن وجه کالا و  هزینه ارسال  آن دریافت شود. به دلیل زیر ساخت های بانکی و محدودیت های موجود، انتقال وجه به حساب شما ممکن است تا ۷ روز کاری به طول انجامد.

هزینه ارسال کالا به فروشگاه اینترنتی پیشرو آوران برای آن دسته از مشتریانی که از خرید خود منصرف می شوند بر اساس ماده ۳۷ قانون تجارت الکترونیک به طور کامل بر عهده مشتری بوده و فروشگاه اینترنتی پیشرو آوران هیچ گونه مسئولیتی در این زمینه ندارد.

امکان بحث و تبادل نظر در سایت :

در سایت امکان بحث و تبادل نظر با سایر کاربران، ثبت نظرات، پیشنهادات و سؤالات فراهم شده است. در این زمینه کاربران موظف هستند از درج هرگونه مطالب مغایر با اصول قانونی و اخلاقی، افترا آمیز، تهدید کننده حریم خصوصی افراد یا حقوق مالکیت معنوی و هرگونه مطالب ناشایست دیگر جداً خودداری نمایند، در غیراینصورت کلیه مسئولیت و عواقب قانونی آن بر عهده ایشان می باشد.

فروشگاه در نشر یا عدم نشر نظرات کاربران دارای اختیار کامل می باشد.

در صورتیکه کاربری نسبت به رعایت و ضوابط فروشگاه در درج نظرات توجه کافی نداشته باشد، فروشگاه مجاز است از دسترسی مجدد کاربر به سایت جلوگیری به عمل آورده و در صورت لزوم وی را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

 

 مسئولیت ها و تعهدات کاربران و مشتریان برای استفاده از سایت :

هر گونه استفاده غیر متعارف، غیر مجاز و غیر قانونی از سایت توسط کاربران که منجر به آسیب، خرابی، از دست رفتن یا تغییر اطلاعات، افشای اطلاعات شخصی کاربران و سایر ضرر و زیان های احتمالی گردد، پیگرد قانونی به دنبال خواهد داشت.

کاربران موظف به حفاظت از اطلاعات شخصی کاربری خویش بوده و مسئولیت تبادل هرگونه اطلاعاتی که از طریق شناسه کاربری و رمز عبور آن ها صورت می گیرد بر عهده آنان است. فروشگاه در قبال افشای اطلاعات کاربر در اثر قصور و یا ویروسی شدن سیستم کامپیوتری وی مسئولیتی نخواهد داشت.